Dagens PS

Fredrik Lundberg

Aktien där Fredrik Lundberg är storägare och Helena Stjernholm ordförande har fått inte mindre an sju positiva riktkursändringar efter sin rapport. Som mest spås 20 procents uppsida.

Aktien som fått sju riktkurshöjningar

Fredrik Lundberg

Fredrik Lundberg slog till efter kursraset

Swedbank plockar in aktien i sin fokusportfölj. Handelsbanken sänkte däremot från köp till behåll. Storbankerna har olika syn på vilken riktning Sandviks kurs på kort sikt ska gå.

Storbankerna oense om Sandvik

Dags för en paus i kursuppgången. I alla fall i det korta perspektivet tycker Handelsbanken i en färsk analys av industriföretaget Sandvik där Fredrik Lundberg genom olika bolag är största ägare.

Handelsbanken: Rallyt över i Lundberg-bolaget

8 april

8 april: Industrivärden redovisar rapport

Sveriges

Topplista: Här är Sveriges rikaste personer 2024

Handelsbanken ser i en färsk analys 45 procents uppsida i Fredrik Lundbergs skogsbolag Holmen. Bolaget kommer med rapport den 26e april.

Skogsaktien lockar – trots kursuppgång

Fredrik Lundberg fastigheter

Fredrik Lundberg varnar för fastighetssektorn

Här är aktierna spararna flydde 2023

rikast

Här är Sveriges rikaste familjer

Lundberg

Lundberg i köptagen – du kan skugga finansräven

Fredrik Lundberg

Nytt utdelningsrekord till Fredrik Lundberg

Fredrik Lundberg

Fredrik Lundberg tajmade in börsrally

Här är Sveriges dollarmiljardärer – vi listar de rikaste

Här är Sveriges dollarmiljardärer – lista på de rikaste

Fredrik Lundberg, vd för Lundbergsföretagen

Egna fastigheter stor del av Lundbergs substans

Fredrik Lundberg

Fredrik Lundberg tar chefsavhopp med ro

Lundberg

Lundberg köper aktier för 177 miljoner

Fredrik Lundberg

Fredrik Lundberg: Vi måste stoppa kriminaliteten

Gardell Lundberg

Analys: Gardell kan utmana Lundberg

Börsprofilen Fredrik Lundberg

Fredrik Lundberg förlorar grannstrid i Djursholm

Greven och finansmannen Gustaf Douglas.

Nya siffror – aktierna svenska miljardärer köper

experter Handelsbanken

Experter till attack mot Handelsbanken

Börsprofilen Fredrik Lundberg

Fredrik Lundberg: "Börsen är väl underbyggd"

experter Handelsbanken

Fredrik Lundberg: "Tänker inte pensionera mig"

Börsprofilen Fredrik Lundberg

Tesla-rally lockar inte kände finanstoppen