Elektronikförsäljaren Netonnet har utsett Susanne Holmström till ny vd efter Susanne Ehnbåge som enligt tidigare information går till Lindex under sommaren.
Hon lämnar vd-stolen i prylkedjan Netonnet


Mest läst i kategorin
Susanne Holmström kommer närmast från rollen som privatmarknadschef på Trygg-Hansa och har tidigare bland annat spenderat tolv år inom Tele2. Hon tillträder senast den 1 oktober.
“Susanne Holmström är en stark ledare med gedigen erfarenhet och kompetens – som brinner för kundupplevelse och digitalisering. Jag är övertygad om att Susannes ledarskap kommer att bidra till fortsatta framgångar för bolaget”, säger styrelseordförande Roland Vejdemo i ett pressmeddelande.
Tidigare i år uppgav han i en intervju med Market att Netonnet fortfarande har börsen i sikte. Netonnet ägs av Siba-kedjan.

Nyheter producerade i samarbete med Finwire

Nyheter producerade i samarbete med Finwire

Just nu får du ett riktigt bra pris på Sveriges mest valda hemlarm med brand- och inbrottsskydd. Räkna ut ditt pris och ta del av erbjudandet









