Afry ska delta i renoveringen av riksväg 180 i Finland, i uppdraget ingår projektering av en ny bro samt vägutformning och specialkonstruktioner i hela projektområdet.
De deltar i renoveringen av riksväg 180 i Finland


Mest läst i kategorin
Väg 180 i Finland är den enda vägförbindelsen till Pargas och Åbolands skärgård och renoveringen av vägen brådskar. Afrys uppdrag omfattar projektering av den nya 300 meter långa Hessundsbron och vägutformningen i hela projektområdet, trafiksäkerheten ska ökas och cykel- och gångvägar ska förbättras och moderniseras. Uppdraget omfattar trafikkorsningar, tre mindre broar och andra specialkonstruktioner.

Reporter på Dagens PS med fokus på bland annat Life Science, hälsa och hållbarhet.

Reporter på Dagens PS med fokus på bland annat Life Science, hälsa och hållbarhet.

CDON är Nordens ledande marknadsplats. Här hittar du ett ständigt växande utbud av produkter inom gaming, leksaker och elektronik till trädgård, skönhet och produkter för dina husdjur. Prylar för livet helt enkelt.








