Vill du leva ditt liv i en film? Då ska du kolla in Propstores kommande auktion “Entertainment Memorabilia”, med rekvisita från flera storfilmer.
Auktion: James Bonds kostym och Batmans dräkt
Har du alltid velat känna dig som Daniel Craig i “James Bond”, Marlon Brando i “Gudfadern” eller Michael Keaton i “Batman”? Eller har du velat prova de skor som Tom Hanks bar i “Forrest Gump” eller kasta lasso med “Indiana Jones” ikoniska piska?
Kanske är du mer intresserad av Star Wars eller The Shining?
Hur som helst – här kommer en tidig julklapp till dig.
Auktion med 1800 föremål
Den 10 oktober kan du ta del av Propstores auktion Entertainment Memorabilia, i London.
Över 1800 unika objekt från några av film- och tv-historiens mest ikoniska klassiker är till salu.
Denna ikoniska skattkista väntas klubbas för totalt 13,8 miljoner dollar, cirka 155 miljoner kronor, skriver Robb Report.
Se föremålen live i London
Du kan redan nu registrera dig för att delta i auktionen, och den 10 oktober kan du bjuda på föremålen online eller via telefon.
Har du vägarna förbi Hertfordshire norr om London, kan du se delar av auktionen, som visas i Propstores lokaler mellan den 10 oktober och 3 november.
Läs även:
Reporter på Dagens PS med fokus på ekonomi.
CONVENDUM BIG OFFICE – ökar trivseln på arbetsplatsen
CONVENDUMs olika Big Office-lösningar lockar några av landets främsta bolag. Fördelarna är många, bland annat kan trivseln bland medarbetare öka. Söker du efter en flexibel och kostnadseffektiv kontorslösning? Kontakta oss idag! Stora kontor för stora företag | CONVENDUM
Tänk inte mer på bokföringen (än du behöver)
Byt till Fortnox för en bokföring uppdaterad i realtid, som gör företagslivet smartare.